LG G3 Sorunları LG G3 Telefonlarda 8 Yaygın Sorun ve Çözümü

En Yaygın LG G3 Sorunları ve Çözümleri

Çok tutulan telefon modelleri elbetteki hiç sorunsuz olacak değil, LG G3 telefonlarda 8 yaygın sorun ve çözümü makalemizde inceleyeceğiz.

Metal görünümlü tasarımı Quad HD ekran özelliğine sahip LG G3 markanın Türkiye’de en çok tutulan amiral gemisini satışa sunmuştu. LG G3 ile marka akıllı telefon pazarında ciddi bir konuma geldi.

LG G3 model cep telefonlarında sık rastlanan belkide kullanıcıların çoğunun bir yada birkaç kez başına gelmiş vakalardan aşağıda 8 yaygın sorunu ve çözümlerini inceleyeceğiz.

Problem (1) LG G3 kendiliğinden kapanıyor

LG G3 Kapanma sorunu ve çözümü

Bazı kullanıcılar akıllı telefonlarının zaman zaman otomatik olarak kapandığını bildirmiştir. Bu gibi durumlarda Güç düğmesine basılması telefonu tekrar başlatır, ancak bazılarının da pili çekmesi ve cihazı tekrar başlatması için tekrar yerine takması gerekir.

Olası Çözümler

 • • Fabrika ayarlarına sıfırlama, bu sorunun çözümünde belki etki yapabilir. Öncelikle, önemli verilerinizin tümünü yedeklediğinizden emin olun. Daha sonra, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için tek yapmanız gereken telefonunuzun menüsünden Ayarlar – Genel – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Verilerine Sıfırla – Telefonu Sıfırla – Herşeyi Sil‘e gidin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra, bu sorunun devam edip etmediğine bakın, Bu arada belirli bir uygulama bu sorunun nedeni de olabilir, hangi uygulamaları yüklediğinizi takip edin.
 • • Bu bir yazılım sorunu değilse, bu durum gevşek veya hatalı bir pil nedeniyle de oluşabilir. Batarya değiştirilebilir olduğundan yedeğini takabilirsiniz, ancak bu durumda en iyi çözüm, cihazı garantiye göndermek olacaktır. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa en yakın yetkili servise götürmeniz yararınıza olacaktır.

Problem (2) LG G3 rahatsız edici şekilde ısınıyor

Bir çok LG G3 kullanıcısı, cihazın rahatsız edici derecede sıcak olmasıyla ilgili şikayette bulunuyor. Bu durum, işlemciyi yoğun kullanan oyunlar oynarken, videoları uzun süre izlerken veya arka planda çok sayıda uygulamanın olması durumunda ortaya çıkıyor.

Olası Çözümler

 • • Kullanmadığınız tüm arka plan uygulamalarını kaldırın ve bazı uygulamaların otomatik senkronizasyon özelliğinin de kapalı olduğundan emin olun. Bunu yapmak için; telefonunuzun menüsünde Ayarlar – Genel – Uygulamalar bölümüne gidin ve ardından uygulamayı seçin ve otomatik senkronizasyonu devre dışı bırakın.
 • Bu sorun ayrıca yüksek çözünürlüklü ekranın uzun süre ve yüksek parlaklıkta açık olmasıyla da ilgili olabilir. LG G3, ekran çok ısındığında otomatik olarak parlaklığı azaltır, ancak ekran parlaklığının daima daha düşük bir seviyede olması yada sürekli otomatik modda kalması etkin bir çözüm olabilir.
 • LG G3’ünüz için koruyucu bir kapağınız varsa, potansiyel olarak basit bir çözüm, yüksek yoğunluklu oyunlar oynarken telefonun ısınmasına neden olabilecek bir şey yapacağınızı bildiğinizde bu kapağı çıkarmanız ısınmanın önüne geçebilir.
 • Aşağıda belirtilen ve gecikmesiz bir deneyim sağlayan adımları uygulayın; bu da bu soruna yardımcı olacaktır.
 • Yinede, telefonunuz gereksiz yere ısınıyorsa, ekran kapalı olmasına karşın, veya işlemci yoğunluğuna neden olan bir işlem yapmadığınız halde, telefonunuzun değişimi gerekebilir.

Problem (3) – Arayüz yavaş veya yanıt vermeme sorunu

LG G3 Arayüz geçişlerinde yavaşlama problemi ve çözümü nasıl.

Bazı kullanıcılar, telefon arayüzünde gezinirken, uygulamalara girip çıkarken, son uygulamalar menüsünde ve dokunmatik ekran tepkimesi ile ilgili genel bir gecikme ve sorunlar yaşadığı biliniyor. Bu sorunların birçoğunun üstesinden gelmeye yardımcı olacak bazı basit çözümler var.

Olası Çözümler

 • Gerekli şeylerin bazılarını değiştirebilmek için Geliştirici / Developer seçeneklerine erişmeniz gerekir. Bunu işlemi yapmak için, Ayarlar – Telefon Hakkında – Yazılım Bilgileri‘ne gidin ve Yapı Numarasına yedi kez dokunun. Ana ayarlar menüsüne geri dönerseniz, artık Geliştirici seçenekleri görünecektir. Windows animasyon ölçeğini, geçiş animasyon ölçeğini ve oynatma süresi ölçeğini azaltabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.
 • Bir diğer biraz karmaşık çözüm, 3845 # * 855 # numaralı aramayla yapılabilen Gizli Bir Menüye erişmenizi gerektirir, 855 uluslararası sürümüdür. Diğer sürümler T-Mobile için 851 ve AT & T için 850’dir. Sprint kullanıcıları 5689 # * 990 # numarasını arayabilir ve bu menüye erişmek için Verizon kullanıcıları ## 228378 + tuşlamalıdır. Giriş yapıldıktan sonra Yüksek Sıcaklık Özelliği (High Temperature Property ) ‘ni KAPALI duruma getirin ve açın. Cihazı kapatın ve 10 saniye bekleyin. Daha sonra telefonu açın ve kilidini açmadan önce en az 30 saniye bekleyin. Menüye bir daha girmek için yukarıdaki adımları tekrarlayın, Thermal Daemon Mitigation KAPALI’ya kaydırın ve açın. Gücü kapatın ve basamakları tekrarlayın; böylece tamamen gecikme yaşanmaz. Bu özelliğin cihazınızın ısındığında ekran parlaklığının otomatik olarak düştüğü özelliği kapattığını unutmayın, ancak bu da artık bir sorun teşkil etmemelidir.
 • Ekranın dokunma duyarlılığını düzeltmek için, Ayarlar – Erişilebilirlik – Gecikme’ ye dokunup basılı tutun ve buna göre ayarlayın.
 • Google Play’de yüklenilebilir 3. Parti uygulamalar örneğin Fener gibi kullanışlı programlar hali hazırda telefonunuzda bulunmakta.

Problem (4) – Pil ömrü ile ilgili endişeler

LG G3 batarya problemi ve olası çözümler

LG G3, 3.000 mAh bataryaya sahip; ancak geniş bir yüksek çözünürlüklü ekrana güç sağlamak zorunda. Dolayısıyla, pil ömrü açısından bir çok kullanıcı endişe ediyor.

Olası Çözümler

 • • Yukarıda belirtilen, parlaklığı ayarlama, arka planı çalıştıran gereksiz uygulamaları kapatma ve gecikmeyi azaltma çözümü gibi aygıtın ısınmasını önlemek için kullanılan adımlar, bu durumda pil ömrünün uzatılmasına yardımcı olmak için de geçerlidir.
 • Google Play Store’da Juice Defender gibi yardımcı olabilecek bazı büyük Pil Tasarruf uygulamaları bulunmaktadır. LG G3’in dahili güç tasarrufu modu, Ayarlar – Genel – Batarya – Güç Tasarruf Modu’na giderek erişebileceğiniz şekilde de uyarlanmıştır.
 • Herhangi bir özel uygulamanın yasal olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Ayarlar – Genel – Pil – Pil Kullanımına ‘a gidin ve öne çıkan bir uygulama varsa, uygulamanın ayarlarını kontrol edin ve güncel olduğundan emin olun. Bu işe yaramazsa, muhtemelen kaldırmalısınız.
 • LG G3’ün pili çıkarılabilir, bu nedenle pil ömründen çok endişeleniyorsanız yedek parça almayı veya taşınabilir bir şarj aleti (powerbank) almayı düşünmelisiniz.
 • Pilinizde ani bir boşalma söz konusu ise ya da yukarıdaki tüm adımları izledikten sonra hiçbir şey değişmezse, üretim hatası olabilir ve bu durumda bir cihazı değiştirme yoluna gidilebilir. Tabi bu da yetkili servis tarafından kontrol edildikten sonra karar verilebilir.

Problem (5) – Düşük ses kalitesi

LG g3 düşük ses problemi

Çoğu LG G3 kullanıcısı, görüşmeler sırasında bozuk ses kalitesi ve bozulma şikayetleri ile karşı karşıya kalmıştı. Bu durum, yalnızca GSM aramaları için yaygın ve Skype gibi uygulamaları kullanılamıyor, öte yandan kulaklık kullanırken arama netliği konusunda da sorun olmuyor.

Olası Çözümler

 • • Ayarlar – Arama – Ses geliştirme bölümüne gidebilir ve açıp kapatabilir ve her iki durumdaki arama kalitesindeki farkı görmek adına kontrol edebilirsiniz.
 • Aynı menüde, Gizlilik Koruyucusu ‘nu da bulabilirsiniz, kapatabilirsiniz ve bozulma ve parazitlenmeye yardımcı olabilir.
 • Bu konuyla ilgili şikayet eden kullanıcılar, bunun bütün cihazlarda hatalı olduğunu ve en iyi yolun cihaz değişimi olduğunu savunmaktadır.

Problem (6) – Ses sorunları

Oldukça az sayıda LG G3 sahipleri, ses çalma konusunda sorunlar yaşıyorlardı. Bazı durumlarda, kullanıcılar kulaklıklarından, özellikle de sol kanaldan tıslama sesi gelmesinden şikayet ettiler. Diğerleri, bir aux kablosunu cihaza takarken, telefon telefon hoparlörlerinden medya oynatmaya devam ettiğini belirtti. Aşağıdaki çözümler bazıları için işe yarasa da, pek çok kullanıcı için gözle görülür bir düzeltme olmaksızın karşılaştığı çok yaygın bir sorundur.

Olası Çözümler

 • Kulaklıklardaki tıslama sesi ile ilgili olarak, Android 4.4.2 Kitkat ile ilgili bir yazılım sorunu olabilir ve Android 4.4.4’te veya elecekteki bir güncelleme ile düzeltilebilir.
 • Bazı kullanıcılarda Geliştirici seçeneklerinde yapabileceğiniz ART’dan Dalvik’e geçiş işlemi sorunu çözmüştür.
 • Her iki ses sorunu da söz konusu olduğunda, sorun sağdaki kulaklık veya aux kablosuyla ortadan kalkıyor gibi görünüyor.

Problem (7) – Video kaydı yapılırken yakınlaştırma sırasında kamera uygulaması çöküyor

LG G3’in kendi kamera uygulaması, video kaydedilirken yakınlaştırma yapmaya çalışırken çöküyor ve kayıt kendisini bozuyor ve oynatılamıyor.

Olası Çözümler

 • Bazı kullanıcılar Tam sıfırlama (Hard Format) yaptıktan sonra düzeldiğini söylüyor. Bunu, birinci sorunda yukarıda bahsedilen adımları izleyerek yapabilirsiniz. Veya LG logosunu görene kadar güç düğmesini ve ses seviyesini düşürme tuşuna aynı anda basılı tutmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra güç düğmesini bırakın ve hemen basılı tutun. Fabrika sabit sıfırlama seçeneği gösterildiğinde, daha sonra seçenekleri seçebilir ve sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.
 • Bu, gelecekteki bir güncelleme ile düzeltilmesi gereken LG kamera uygulamasıyla ilgili bir hata. O zamana kadar LG G3 sahiplerinin sorun yaşamadığı Google Kamera gibi bir üçüncü parti kamera uygulamasını deneyebilirsiniz.

Problem (8) – Telefon cepteyken kendiliğinden açılıyor

Birçok kullanıcı Knock On etkinleştirildiğinde telefonun otomatik olarak cebinde açılmasından şikayet ediyor.

Olası Çözümler

 • Kesinlikle Knock On’u kullanmak isterseniz, bu sorunun geçici bir çözümü, cebinizde tutulduğunda ekranın vücudunuzdan uzak durmasını ya da ekranı gizli tutmak için bir kapak kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki üçüncü sorunda belirtilen adımları izleyerek Gizli Menüye erişerek kapatabilirsiniz. Knock On ‘dan Off’a doğru kaydırın ve üzerine dokunun; bu Knock On’ı devre dışı bırakacaktır.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

Bir yanıt yazın