En Yaygın Apple iPhone X Problemleri ve Çözümleri             

Sık Karşılaşılan iPhone X Problemleri ve Çözümleri

Sık Yaşanan iPhone X Problemleri ve Çözümleri

Apple iPhone X problemleri : Sık yaşanan Problemler ve bunların nasıl çözüleceği

-iPhone X’i beğenip beğenmediğinizi bize bildirin

-Sık yaşanılan iPhone X problemleri giderildi.

Yeni bir iPhone X kullanıcısıysanız, Apple’ın yeni süper handset’inde birtakım sorunlar olduğunu hemen fark etmiş olabilirsiniz. 999 Pound / 999 Amerikan Dolarına satılan bir şeyden mükemmel olması beklenir, fakat ne yazık ki bu Apple’ın en son ve en büyük amiral gemisi İphone X olsa bile, hiçbir şey mükemmel değildir.

Apple’ın çözmek üzere üzerinde çalıştığı en son iPhone X problemi , telefon normal bir şekilde çalıp titrediği halde ekranın kapalı kalması ve gelen aramanın yanıtlanamaması sorunudur . Görünüşe göre bu sorun, iOS 11’in gelecek güncellemeleri ile giderilecektir.

Şimdi karşılaşılan bazı iPhone X problemleri ve yaşanılan sorunların nasıl çözüleceğini anlatalım;

Yaygın iPhone X Problemleri ve Bunların Çözümü

iPhone X nasıl yeniden başlatılır:

IPhone X’i yeniden başlatmak, eski iPhone’lardan biraz farklıdır çünkü ev düğmesi (home düğmesi) yoktur.

1-Kapatma kayan ekranı görünene kadar yan düğmeye veya ses düğmesine basılı tutun

2-Kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin

3-Açmak için Apple logosunu görene kadar, uyku / uyandırma düğmesine basılı tutun.

iPhone X ile ilgili çok büyük bir sorun yaşıyorsanız, o halde aşağıdaki gibi bir yeniden başlatmaya zorlayın:

1-Sesi Aç düğmesine kısa süreli basın.

2-Ses Kısma düğmesine kısa süreli basın

3-Ekranda Apple logosu görünene kadar Yan düğmeye basılı tutun

Ayrıca iPhone X’i yeniden başlatmak için, uyku / uyandırma düğmesine basıp 30 saniye kadar beklemeyi de deneyebilirsiniz – Bu prosedür de yine Apple logosunu görene kadar denenmelidir.

iPhone X Kırık Ekran

Apple’a göre yeni iPhone X, yüzde 50 daha fazla sağlamlık sağlayan mukavemetli ekran camı sayesinde şimdiye kadar bir telefonda kullanılan en dayanıklı cama sahip. Bununla birlikte, cihazlar için ek garanti temin eden SquareTrade, geçtiğimiz günlerde iPhone X üzerinde gerçekleştirdiği kırılma testleri sonucunda telefonun ekran camı sırtının ve ev düğmesinin (home düğmesinin) olmamasının iPhone X’i “şu ana kadar üretilen en kırılgan iPhone” yaptığını tespit etti.

Ayrıca Pocket-lint şirketi de iPhone X ekranının gerçekten kırılgan olduğunu onayladı. ABD haber editörümüzün 3 gün önce aldığı iPhone X, kutuya sarılmış ve korunaklı olduğu halde, ön cam yerle temas etmediği halde kırılmayı başarmış.

Nasıl kırıldığına bağlı olarak, ücretsiz değişim yaptırmanız mümkün olabilir. Bu nedenle, iPhone Xi satın alırken mutlaka aldığınız mağazayla garanti kapsamını konuşun. İngiltere’deki yetkili satıcılar bazı sözleşmelerde bir adet ücretsiz ekran değişim hizmeti sunuyor.

iPhone X Ekran Rengi Değişimi Problemi

Panik yapmayın, iPhone X OLED ekranına bazı açılardan baktığınızda renk ve tonda hafif kaymalar fark edebilirsiniz. Apple bunun tamamen normal ve OLED ekrana özgü bir durum olduğunu söylüyor.

iPhone X ekranında “yanık ve lekeli kalıcı görüntü” Sorunu

Apple, telefon kullanım kılavuzunda; uzun süreli iPhone X kullanımlarında, telefonların OLED ekranında hafif görsel değişiklikler olabileceğini söylüyor. Bu sorunun uzun kullanımda yaşanması beklenen bir sorun olduğu hatta ekranda yeni bir resim göründükten sonra bile önceki resmin soluk bir kalıntısının ekranda kaldığı görüntü kalıcılığı problemi veya yanık ve lekeli görüntü problemi ‘nin de bu sorunun yanında telefon ekranında yaşanabileceği de belirtiliyor. Bu sorunla karşılaşmamak için ilk etapta aşağıda anlatılacak talimatları gerçekleştirebilirsiniz:

-Telefonunuzun daima en son iOS sürümünü çalıştırdığından emin olun

-Ekran parlaklığını ayarlamak için otomatik parlaklığı kullanın. Bu özellik varsayılan olarak açıktır. Yine de özelliğin açık olup olmadığını Ayarlar-Genel-Erişilebilirlik-Ekran ile ilgili alana giderek kontrol edebilirsiniz.

-iPhone X’inizi, kullanılmadığında ekranın otamatik olarak kapanacağı şekilde ayarlayın

-Telefonunuzlar uzun süreler boyunca maksimum parlaklıkta sabit bir şey izlemekten kaçının

iPhone X ekranı açılmıyor

Yaptığımız testlerde iPhone X ekranının açılmadığı bir sorun yaşadık. Bunu şöyle anlatabiliriz: Telefonda ekran görüntüsü alırken bir ses duyuyorsunuz telefon açık biliyorsunuz fakat görüntü gelmiyor. Bu durumda telefonun yeniden başlatılması zorunludur.

Yeniden başlatmak için Sesi Açma düğmesine basıp hemen bırakın. Sonra Sesi Kapama düğmesine basıp hemen bırakın. Son olarak ekranda Apple logosu görünene kadar Yan düğmeye basın ve basılı bir şekilde bekleyin.

iPhone X Yüz Tanıma, ağzınızı, burnunuzu veya gözlerinizi kaparsanız çalışmıyor

iPhone X’in yeni telefon kilidi açma özelliği olan Face ID yani Yüz Tanıma Sistemi; Apple ‘ın yaptığı açıklamaya göre sakal, şapka, eşarp, gözlük, kontakt lens veya güneş gözlüğü gibi şeylerden dolayı yüzünüz değişse de Face ID yani Yüz Tanıma Sistemi’nin sizi tanıyacağını söyledi.

Bununla birlikte, ağzınıza bir eşarp sardığınızda ne yazık ki Yüz Tanıma sistemi çalışmıyor. Kış mevsiminde olduğumuz için bunu test ettik; Yüz Tanıma Sistemi yüzü algılamıyor. Ayrıca sistemin çalışması için iyi bir ışığa ihtiyaç duyuluyor. Bu yüzden Face ID, örneğin karanlık bir yatak odasında çalışmayabiliyor.

iPhone X, Manzara modunda (Landscape) Yüz Tanıma Sistemi çalışmıyor.

Yatakta uzanmış yatıyorsunuz ve iPhone X’in kilidini açmak istiyorsunuz. Buraya kadar her şey normal, iPhone ortam biraz karanlık ve gözlerin uyku dolu olsa da yüzünü tanımaya çalışacak, fakat neyazık ki iPhone X manzara çekimi şeklinde çekimlerde veya telefonu farklı tuttuğunuzda çalışmıyor. iPhone X akıllı telefonunuzun harika yeni yüz tanıma sistemini kullanabilmek için telefonu hemen önünüzden portre çekimi yapar şekilde tutarak  yüzünüzü tanıtmanız gerekiyor.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

Bir yanıt yazın