Bilgisayarım iPhone’u Görmüyor Sorunu ve Çözümü

Bir iPhone kullanıcısı iseniz, şu tarz bir sorunla karşılaşmanız muhtemeldir: Bilgisayar iphone’u görmüyor. Sorunun iPhone’umun bilgisayara bağlanmamasından mı yoksa iTunes’tan mı kaynaklı olduğunu bilmiyorum. Bu bilgisayarım iPhone’u tanımıyor sorununu nasıl düzeltebilirim? İki cihazı da yeniden başlatmayı ve iTunes’u yeniden yüklemeyi denedim.

Bilgisayarınız iPhone’unuzu tanımıyorsa, yalnız değilsiniz. Her ay sizinle aynı sorunu yaşayan bu gezegende 3000’den fazla insan bulunuyor. PC / Dizüstü bilgisayarınızda Windows 10/8/7 / Vista / XP çalışıyorsa, bir şekilde bu sorun meydana gelebilir. Ancak, sadece sakin olun ve size yardım etmemize izin verin. Hemen her kullanıcının başına gelen bu bilgisayar iphone’u görmüyor‘ sorununu çözüp çözmeyeceğini görebileceğiniz birkaç geçici çözüm var.

Temel Çözümler

Daha detaylı bir çözümü denemeden önce, aşağıdaki 8 temel çözümü deneyebilirsiniz. Yapması kolaydır ve bunun basitçe bir sistem sorunu mu olduğunu yoksa daha fazla yardıma ihtiyaç duyup duymadığınızı belirlemenize yardımcı olur. Her bir çözümü bilgisayar iphone’u görmüyor sorunundan kurtulmak için birer birer deneyebilirsiniz.

iPhone’unuzu ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından iPhone’unuzu Windows 10/8/7 işletim sistemi kurulu olan bilgisayara bağlamayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

  • Bağlandıktan sonra cihazı algılaması için bilgisayarınıza birkaç dakika verin.
  • iPhone’u PC’deki başka bir USB portuna bağlayın.
  • Başka bir USB kablosu kullanmayı deneyin. Orijinal Apple kablosunu kullansanız iyi edersiniz.
  • iTunes’un en son sürümünü kurmayı veya yeniden kurmayı deneyin.
  • iPhone’unuzu en son iOS’a yükseltin.
  • Otomatik Kilitleme açıksa, iPhone’u şifrenizle açın.
  • İOS cihazınızı bağlarken istendiğinde bilgisayara güvenin.

Mobil Cihaz Desteğini, Servisi ve USB Sürücüyü Kontrol Edin

Listelenen temel geçici çözümler bilgisayarınızda iOS cihazınızı algılayıp tanımak için yeterli olmadıysa, Apple Mobile Device Support servisini ve USB sürücüsünü kurmanızı veya yeniden yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Apple Mobile Device Support’un yüklü olup olmadığını kontrol edin. Apple Mobile Device Support’un yüklü olup olmadığını kontrol etmek için Denetim Masası> Bir programı kaldırın. Ayrıca, iTunes’u yeniden yüklemeniz gerekir.

Apple Mobil Cihaz Hizmetini Yeniden Başlatın

Başlat> Çalıştır’a gidin veya Windows tuşu + R’ye basın ve metin alanına ‘services.msc’ yazın ve Enter’a basın. Ardından, Apple Mobile Device veya Apple Mobile Device Service’i bulun. Sağ tıklayıp ardından Özellikler’e gidin. Hizmeti sonlandırmak için Durdur’a tıklayın. Hizmeti yeniden başlatmak için Başlat’ı tıklayın ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Apple Mobile Device USB Sürücüsünü Kontrol Edin

Başlat> Çalıştır’a devmgmt.msc yazın ve Enter tuşuna basın. Ardından, aygıt yöneticisindeki Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri girişini genişletin ve Apple Mobile Device USB Sürücüsünün listelenip listelenmediğini doğrulayın. Listelenmemişse, iTunes’u yeniden yüklemeniz ve iPhone’unuzu PC’ye bağlamanız yeterlidir. Bilgisayar daha sonra sürücüleri sizin için otomatik olarak kuracak ve bilgisayar iphone’u görmüyor sorunu çözülecekti. Apple Mobile Device USB Sürücü girişinin yanında eğer bir ‘’!’’ görürseniz, girişi sağ tıklayın ve “Etkinleştir” i seçin.

 

Apple Uygulama Desteğini ve Apple Mobile Device Support’u yükleyin

FonePaw iOS Aktarımı, iPhone 6s / 6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus ve iPhone X ile tam uyumlu otantik ve sezgisel bir veri aktarım aracı olarak iTunes’un en iyi alternatifidir. Daha da iyisi, bu daha hızlı bir yoldur. Apple Uygulama Desteği ve Apple Mobil Cihaz Desteği’ni Windows PC / Dizüstü bilgisayarınıza yükleyin ve bilgisayarınızın iPhone’unuzu tanımasına yardımcı olun.

  1. Bilgisayarınıza FonePaw iOS Transfer’i indirin, kurun ve çalıştırın.
  2. iPhone / iPad’inizi bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınızda Apple Uygulama Desteği ve Apple Mobil Cihaz Desteği yoksa bir pencere göreceksiniz.
  3. Devam etmek için “Tamam” ı tıklayın. Şimdi program doğrudan Apple Uygulama Desteği ve Apple cihazı için Apple Mobil Cihaz Desteği’ni indirip yükleyecektir.

Yukarıda listelenen herhangi bir çözüm, “ bilgisayar iphone’u görmüyor” sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Eğer bu çözümlerden dışında uyguladığınız ve işe yaradığını gördüğünüz başka çözümler de varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Böylece onları da listemize eklemekten mutluluk duyacağız.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

Bir yanıt yazın