LG G3 Ekran Kararma Sorunu ve Çözümü

Kronik olarak tüm LG G3 modellerinde bulunan ekran kararması sorununu uygulayacağınız çok basit bir yöntemle manuel olarak çözmeniz mümkün.

LG G3 Ekran Kararma Sorununun Sebebi

Birçok LG G3 kullanıcısının ortak sorunu olan ve telefonu aldıktan yalnızca birkaç ay sonra karşılaşılan ekran kararma sorununun bugüne kadar ekran kartından kaynaklandığı düşünülüyordu. Sıfır fiyatı yaklaşık 1000 lira dolaylarında seyreden telefonun tamiri için 700 liraya varan tamir ücretleri talep ediliyordu.

LG firması G3 VE G4 model akıllı telefonlarının üretiminde diğer tüm model ve markalarda bulunan ve cihazın yüksek performans göstermesi durumunda ısınmasına bağlı olarak göreceği zararları engellemeye yarayan termal macun ya da termal ped kullanmamış. Bunun gerekçesi olarak LG Türkiye yetkili servisi tarafından yapılan açıklamada bu iki modelin yüksek RAM’e sahip olmaması sebep olarak gösterilse de her iki modelde de zaman içerisinde aşırı ısınmaya bağlı olarak ekranda kararma, ekran kartında yanma, telefonda çatlamalar meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor.

lg g3 ekran kararma sorunu

LG G3 Ekran Kararma Sorununun Çözümü

Bu soruna manuel olarak çözüm bulmak isteyen kullanıcıların ise kullandığı yöntem sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırıyor. Herhangi bir elektronik servisinden temin edebileceğiniz soğutucu termal pedi ya da macunu LG G3 telefonun arka kasasını açtığınızda kameranın hemen altındaki yaklaşık bir milimlik boşluğa yerleştirdiğinizde ekran kararma sorunundan kalıcı olarak kurtuluyorsunuz.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

4 Yorum

Bir yanıt yazın