GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu ve Çözümü

GTA 5, dünyada birçok kullanıcı tarafından ilk olarak tercih edilen ve binlerce kişi tarafından oldukça rağbet gören bir oyun olarak bilinmektedir. GTA 5 +18 kategorisinde bulunan bir oyun olup aksiyon ve macera içerikli bir strateji oyunudur. GTA 5 oyununu hep oyun CD si satın alarak hem de online olarak indirip oyuna başlamanız mümkündür.

GTA 5 oyununu bilgisayar, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox öne aracılığıyla gerek oyun CD’ si ile gerek de online olarak yükleyip keyifle oyun oynayabilirsiniz. GTA 5 oyununu oynamak için kullanmış olduğunuz oyun aracının GTA 5 oyununu çalıştırabilmesi adına bazı özellikleri barındırması gerekmektedir. GTA 5 oyununu çalıştırabilmek için önerilen ve en az miktarda olması gereken GTA 5 sistem gereksinimleri aşağıdaki listede yer almaktadır.

 

GTA 5 için Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Kullanmış olduğunuz oyun aracında GTA 5 oynayabilmek için Windows 7 ve üzeri işletim sistemi içeren cihaz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 • GTA 5 oynamak istediğiniz cihazınızın Intel Core i5 3470 ve Q6600 işlemciye sahip olması gerekmektedir.
 • GTA 5 oyunu için oyun aracınızın 8 GB bellek içermesi gerekmektedir.
 • GTA 5 oyununu yüksek kalite standartlarında oynamak için kullandığınız cihazın ekran kartı NVİDİA GTX 660 2 GB olması gerekmektedir.
 • GTA 5 oyununda, oyun seslerinin daha kaliteli olarak kullanabilmek için ses kartınızın , 0 directX10 uyumlu olması gerekmektedir.
 • GTA 5 oyunu için önerilen sabit disk alanı 80 GB olarak belirlenmiştir.

 

GTA 5 İçin En Az Miktarda Olması Gereken Sistem Gereksinimleri

 • GTA 5 oyunu kapsamlı bir oyun olduğundan dolayı, oynadığınız aracın en az Windows 7 ve üzeri işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.
 • GTA 5 oyununu oynayabilmek için en az Intel Core 2 Quad ve Q6600 içeren işletim sistemine sahip cihazlar gerekmektedir.
 • GTA 5 oyunu için gerekli olan en az bellek 4 GB olarak belirlenmiştir.
 • GTA 5 oyununun görüntüsü açısından oyunu oynayabilmek adına en az NVİDİA 9800 GT 1 GB uyumlu olan ekran kartının cihazda bulunması gerekmektedir.
 • GTA 5 oyunu için gerekli olan minimum ses kartı
 • GTA 5 oyunu için gerekli olan minimum ses kartı 0 directX10 olarak belirlenmiştir.
 • GTA 5 oyununu için belirlenen minimum sabit disk alanı 80 GB olarak belirlenmiştir.

GTA 5 oyununu oynamak için iyi bir sistem gereksinimine sahip olmanız gerekmektedir. birçok insan tarafından oyununun daha kaliteli içerikli olması için GTA 5 oyunu tam ekran olarak oynanmak istenmektedir. GTA 5 tam ekran yapmak için bazı tuşlara basmanız yeterli olacaktır. Ancak bazı bilgisayarlarda yetersiz sistem gereksinimlerinden dolayı GTA 5 tam ekran yapmak biraz zaman sorun olmaktadır. İyi bir sistem gereksinimine sahip bilgisayarınızdan GTA 5 Full ekran yapıp oynamak için bazı ekran yapma tuşlarına basmanız gerekmektedir.

GTA 5 Tam Ekran nasıl Yapılır?

GTA 5 oyununun tam ekran yapmak için GTA 5 oyun ayarlarınızı yapmanız gerekmektedir. GTA 5 oyun ayarlarınızı düzenleyip, GTA 5 oyununu büyük ekran yaparak keyifle oyun oynayabilirsiniz. GTA 5 ekran ayarlarını yapmak için Settings bölümüne girerek Grapcihs e giriş yapıp Screen Type ayarını Full Screen yapıp GTA 5 oyununuzu Full ekran olarak ile oynayabilirsiniz.

GTA 5 Tam Ekran Yapma

GTA 5 oyununuzu oyun ayarlarını yaptıktan sonra ise tam ekran tuşu Alt + Enter e bastığınızda GTA 5 ekran büyütme ile oyunu büyük ekranda keyifle oynamanız mümkündür. Sağlık ve sevgi ile kalmanız dileğiyle.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

Bir yanıt yazın