Süper Online Modem Şifresi Değiştirme

Bilindiği üzere sabit internet bağlantısı modem üzerinden yapılmakta ve internete giriş yapabilmek için de modem şifresi gerekmektedir. Süperonline internet konusunda en çok kullanıcısı olan firmalardan birisidir. Süperonline interneti kullananlar mevcut modemlerinin şifresini diledikleri zaman değiştirebiliyor. Bununla ilgili tüm detaylar yazımızın devamında mevcuttur.

Turkcell Süper Online Modem Şifresi Değiştirme

İnternet hizmeti veren kuruluşların farklı modem sistemleri bulunmaktadır. Bu nedenle ağ bağlantısı ya da şifre işlemleri farklı olabilmektedir. Süperonline internet hizmeti de Türkcell’e ait bir kurumdur. Modem kontrol hizmeti ve hız konusunda en iyilerinden birisidir diyebiliriz. Modem üzerinde oluşabilecek arıza ya da teknik destek konularında Türkcell müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz. Şifre işlemleri için de dilerseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri konusunda Türkcell rakipsiz bir firmadır. Yüksek kalitede ve en hızlı internet hizmeti için siz de Türkcell Süperonline internet hizmetini alabilirsiniz.

Modemlerde uzun bir şifre bulunur ve sabit internet sahipleri bu şifreyi değiştirmek isterler. Ezberlemesi oldukça zor olan bu şifreyi değiştirmek son derece kolaydır. Bu noktada Süperonline modem şifresi değiştirme hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Gerek ezberleme, gerekse de kotanızı ay boyu kullanabilmek için şifrenizi belli aralıklarla değiştirmenizde fayda vardır. Ay sonu kotanızı aşmamak ve kabarık internet faturaları ile karşı karşıya kalmamak için düzenli aralıklarla modem şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme modem ve internet güvenliğiniz için gereklidir.

Süperonline Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Süperonline modem şifresi nasıl değiştirilir diye merak edenler olabilir. Bunun için öncelikle yapmanız gereken mevcut tarayıcınız üzerinden URL bölümüne 192.168.1.1 yazmalı ve giriş yapmalısınız. Kullanıcı bölümü karşınıza çıkacak ve bu alana admin yazmalısınız. Şifre kısmına ise superonline yazmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından karşınıza kablosuz ağ ayarları çıkacaktır. Bu sekmeyi tıkladığınızda hem ağ adınızı, hem de modem şifrenizi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken ağ adınızın sizi belirtecek gibi belirlenmesidir. Bu durumda kırılması zor olacaktır. Şifre değiştirme işlemlerinde de çok titiz ve dikkatli olmanızda fayda vardır. Kolay tahmin edilebilir ve kırılması basit olan şifreler belirlememelisiniz. Yalnızca büyük harf, küçük harf ya da rakamdan oluşan şifreler basit şifreler olarak kabul edilir. Bu nedenden dolayı da belirleyecek olduğunuz şifre içerisinde büyük harf, küçük harf ve rakamlar olmalıdır. Bunun yanında şifrenizin içerisinde adınız, soyadınız ya da doğum tarihinizle alakalı harf ya da rakamlar olmamalıdır. En kolay tahmin edilebilen şifreler bu şekilde belirlenen şifreler olduğu unutulmamalıdır.

Süperonline Modem Şifresi Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Az önce de ifade etmiştik. Şifre belirleme sırasında çok dikkatli olmanızda fayda vardır. Modem şifrenizin sizin dışınızda başka birileri tarafından tahmin edilebilmesi ya da kırılmasını önlemeniz şarttır. Bu nedenle ardışık olmayan ve karışık harf ya da rakamlar içeren şifreler belirlemelisiniz. Bunun yanında adınızı, soyadınızı, memleketinizi, doğum tarihinizi ya da buna benzer bilgileri anımsatacak şifrelerden de kaçınmalısınız.

Süperonline ya da diğer kurumların vermiş oldukları internet hizmetleri genellikle kota ile sağlanmaktadır. Kullanıcılar sözleşme gereği atlık kotalarını aşmaları durumunda ekstra ücretler ödemek zorunda kalabiliyor. Bu nedenle kotanızı aşmamak için modem şifresinin önemi çok fazladır.ş Modem şifresini komşularınızın biliyor olması kotanızın çok hızlı bir şekilde tükenmesi anlamına gelmektedir. Bunu önlemek için de belli aralıklarla sistem üzerinden modem şifrenizi değiştirebilirsiniz. Oldukça uzun ve karmaşık olan standart modem şifrenizi bu yöntemle birkaç dakika içerisinde değiştirebilirsiniz.

Modem ile ilgili sorunlar yaşamanız ya da bu anlatılanlara rağmen modem şifrenizi değiştirememeniz durumunda Türkcell müşteri hizmetlerine haftanın 7 günü ve günün 24 saati ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetleri internet başta olmak üzere her konuda müşterilerine destek sağlamaktadır. Türkcell’e ait bir kurum olan Süperonline ile hızlı ve sorunsuz internet hizmeti sizleri bekliyor. Gerekli hallerde yukarıdaki adımları takip ederek modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Beğenebileceğiniz İlgili Yazılar

Yazar Hakkında : yelkovan

1 Yorum

Bir yanıt yazın