iPhone Wi-Fi Şifresi Paylaşma

iphone wi-fi şifresi paylaşımı

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Wi-Fi şifresini paylaşmak meşakkatli görünebilir. Uzun ve farklı karakterlere sahip Wi-Fi şifrelerini paylaşmak her iki taraf için de zahmetli bir işlem olabilir. Her işletim sisteminde olduğu gibi iOS sistemlerinde de wifi şifresi paylaşma oldukça zahmetsiz bir işlemdir. iPhone da wifi şifresi paylaşma işlemini yapabilmek için ilk etapta bazı kontrollerin yapılması gerekir. Diğer işletim sistemlerinin aksine iOS sistemlerinde Wi-Fi şifresinin paylaşılması her iki cihazın da birbirine bağlı olması ile gerçekleşir. Bunun yapılabilmesi için her iki cihazın da Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerinin açık olması gerekir. Aynı zamanda her iki cihazın da birbirinin Kişiler kısmında Apple iCloud e-posta adresi ile kayıtlı olması gerekir. Bütün bu şartlar sağlandıktan sonra iphone dan wifi şifresi paylaşma işlemini yapabilmek için şifreyi alacak cihazın bağlanmak istediği Wi-Fi ağını seçmesi gerekir. Seçme gerçekleştikten sonra şifreyi paylaşacak cihazda bir bildirim belirir. Şifreyi paylaşmak isteyen cihazın ‘Şifreyi Paylaş’ butonuna basmasıyla şifre paylaşılır ve apple wifi şifresi paylaşma işlemi tamamlanır.

iPhone Wi-Fi Paylaşma Nasıl Yapılır?

Wifi şifresi paylaşma iphone telefonlarda karmaşık bir işlem gibi görünebilir zira iOS sisteminde direkt olarak wifi parolasının paylaşılmasını sağlayan bir seçenek bulunmaz. Bu seçeneğin oluşması için bazı ayarlamaların yapılması önem taşır. Bu ayarlamaların yapılmaması ya da bilinmemesi iphone wifi şifresi paylaşma sorunu oluşmasına yol açar. Diğer işletim sistemine sahip cep telefonu ve cihazlarda olduğu gibi iphone wifi şifresi paylaşma karekod ile mümkün değildir. iOS sisteminde Wi-Fi parolası paylaşma işlemi farklı şekilde ilerler. Her iki cihazda da Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarının açılması gerekir. Her iki cihazın da birbirlerinin Kişiler uygulamasına Apple iCloud e-posta adresi ile kayıtlı olması durumunda iphone wifi parola paylaşma işlemi kısa sürede gerçekleşir. Bu kontroller sağlandıktan sonra Wi-Fi şifresini almak isteyen cihazın bağlanmak istediği ağı seçmesi gerekir. Ağ seçildikten sonra şifrenin girilmesini isteyen bir ekran  belirir. Aynı zamanda şifreyi paylaşacak olan cihazda da şifre paylaşımının onaylanmasını soran bir bildirim gösterilir. Bildirimde yer alan ‘Şifreyi Paylaş’ butonuna tıklanır ve şifre paylaşılır. Böylece şifreyi almak isteyen cihaz Wi-Fi ağına bağlanır ve iphone dan wifi şifresi paylaşma adımları tamamlanır.

iPhone Wi-Fi Şifresi Paylaşmak İçin Ne Yapılmalıdır?

İphone internet şifresi paylaşma işleminin sorunsuzca tamamlanabilmesi için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Wi-Fi bağlantısının açık olması gerekir. Bu işlem ios wifi şifresi paylaşma için olmazsa olmazdır. Kontrol Merkezi açıldıktan sonra Wi-Fi sembolü seçilir ve Wi-Fi bağlantısı açılır. iOS cihazınızda Kontrol Merkezi bölümünü açabilmek için ekranın üst kısmından aşağıya doğru kaydırmanız yeterlidir.
  • İphone wifi şifresi paylaşma için gerekli olan bir diğer özellik Bluetooth bağlantısıdır. Bluetooth bağlantısının her iki cihazda da açık olması gerekir zira cihazlar bu şekilde bağlantı kurar. Bluetooth bağlantısını açabilmek için de Kontrol Merkezi’ni kullanabilirsiniz.
  • İphone wifi şifresi paylaşma için aynı zamanda her iki cihazın da birbirlerinin Kişiler uygulamasında kayıtlı olmasıdır. Aynı zamanda cihazların Kişiler uygulamasında Apple iCloud e-posta adresleri ile kayıtlı olması gerekir.

Bu kontroller tamamlandıktan sonra iphone dan iphone a wifi şifresi paylaşma işlemi sorunsuz bir şekilde kolayca yapılabilir.

Yazar Hakkında : yelkovan

Bir yanıt yazın